Notowania

media
18.10.2009 08:22

Berlin: 23 festiwal mediów Prix Europa rozpoczety

Komisarz Unii Europejskiej do spraw Wielojęzyczności Leonard Orban powiedział, że czerpanie z różnorodności językowej w Europie przyspiesza rozwój poszczególnych osób i narodów. W Berlinie rozpoczął się po raz 23 festiwal mediów Prix Europa, połączony z konkursem, w którym bierze udział 35 krajów. Otworzyli go wspólnie komisarz Orban i szefowa festiwalu Suzanne Hoffmann. Leonard Orban podkreślił, że w Unii Europejskiej są 23 oficjalne języki, z czego widać, jak istotną sprawą jest wielojęzyczność.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Propagując w Europie naukę języków, działamy na rzecz zmniejszania napięć, które wciąż występują na naszym kontynencie - powiedział IAR komisarz UE do spraw wielojęzyczności. - Chcemy też uświadomić ludziom, że znajomość języków otwiera umysł i czyni życie bardziej interesującym, pełnym nowych możliwości" - dodał Leonard Orban.

Współpraca w warunkach wielojęzyczności i różnorodności kulturowej naszego kontynentu jest głównym tematem tegorocznego festiwalu Prix Europa. Dlatego dziś po raz czwarty odbędzie się Radiowy Dzień Europejskich Kultur. W różnych stacjach radiowych - także w Polsce - zostaną nadane wielojęzyczne audycje pod hasłem "Languages through Microphones" ("Języki poprzez mikrofony").

Radiowy Dzień Europejskich Kultur pod patronatem Leona Orbana został zorganizowany we współpracy z Europejską Unią Nadawców (EBU).

Tagi: media, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz