Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rozmowy
16.06.2007 22:10

Berlin po rozmowach - Kaczyński - Merkel

O przebiegu spotkania prezydenta Lecha Kaczyńskiego i kanclerz Angeli Merkel wiadomo niewiele. Odbywało się ono bowiem za zamkniętymi drzwiami w pałacu w Mesebergu pod Berlinem. Pełni on rolę rezydencji szefowej niemieckiego rządu. Dziennikarze nie mieli do niego wstępu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po zakończeniu spotkania, tuż przed godziną 22, oboje przywódcy nie udzielali mediom żadnych wypowiedzi. Jedna ważna informacja, która przedostała się do dziennikarzy to fakt, że przywódcy odstąpili od założonego protokołu. Doszło bowiem do spotkania prezydenta Kaczyńskiego i kanclerz Merkel w cztery oczy. To o tyle istotne, że w planie rozmów nie było takiego spotkania. Ta rozmowa, tylko i wyłącznie z udziałem obojga przywódców oraz tłumaczy, trwała prawie półtorej godziny.
Rozmowy rozpoczęły się około godziny 17:30 konsultacjami przywódców Polski i Niemiec z udziałem negocjatorów, a także ze strony polskiej minister spraw zagranicznych Anny Fotygi. Po wspomnianej już rozmowie w cztery oczy, kanclerz Angela Merkel oraz prezydent Lech Kaczyński z towarzystwem delegacji zjedli także wspólną kolację.

Tagi: rozmowy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz