Notowania

obama
06.11.2008 20:43

Berlusconi: Obama ma atuty bo jest "przystojny, młody i opalony"

Premier Włoch Silvio Berlusconi powiedział, że Barack Obama ma wszelkie atuty, ponieważ jest "przystojny, młody i opalony". Na reakcję opozycji, która kazała mu natychmiast przeprosić amerykańskiego prezydenta-elekta, szef rządu zareagował uwagą, że tylko "imbecyle" nie potrafią odróżnić komplementu od gafy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Berlusconi, który przebywa w Moskwie, przekonywał o atutach Obamy prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Powiedział, że na pewno porozumie się z przyszłym lokatorem Białego Domu, ponieważ jest on "przystojny, młody i opalony".

Podkreśla się, że Miedwiediew nie zareagował na słowa Berlusconiego. On sam zaś wcale się z nich nie wycofał, a na krytykę opozycji, że znów się zagalopował, odpowiedział, iż nic na to nie poradzi, że włoska lewica to imbecyle. "To ich wina, że nie mają poczucia humoru" powiedział premier Włoch.

Przywódca opozycji Walter Veltroni oświadczył, że słowa szefa rządu szkodzą wizerunkowi i prestiżowi Włoch na arenie międzynarodowej. Mogą też spowodować pogorszenie stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. Berlusconi powinien więc natychmiast przeprosić Baracka Obamę - powiedział Veltroni. W odpowiedzi usłyszał, że nie zna się na żartach.

Tagi: obama, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz