Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
13.12.2010 11:22

Berlusconi przestrzega przed upadkiem rządu

Przeciwnicy nie są gotowi na przejęcie władzy - mówi premier Włoch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

To byłoby najgorsze, co mogłoby spotkać Włochy w momencie poważnego kryzysu - powiedział Silvio Berlusconi w wystąpieniu w senacie, gdzie dojdzie jutro do głosowania nad wotum zaufania dla jego gabinetu.

Premier zauważył, że domagający się jego odejścia nie przedstawili żadnej wiarygodnej alternatywy i nie są przygotowani na przejęcie władzy. W ponad półgodzinnym przemówieniu Berlusconi nie podniósł ani razu głosu, nie zaatakował swych przeciwników w sposób gwałtowny, jak zwykł to czynić poza parlamentem. Spokojnym tonem przypomniał senatorom, że suwerenem w kraju są wyborcy i z ich woli jedynie on sam znalazł się u władzy. _ _

_ - W interesie kraju leży kontynuacja. Tym bardziej, że obecny rząd nie zdradził mandatu, otrzymanego od suwerennego narodu _ - mówił premier. Zwracając się do swych niedawnych sojuszników i umiarkowanej części opozycji Berlusconi wyraził gotowość zaproszenia ich do współpracy.

Tekst wystąpienia szefa rządu przedstawiony zostanie popołudniu członkom Izby Deputowanych, w której złożono wniosek o wotum nieufności dla rządu. Głosowanie w obu izbach parlamentu odbędzie się we wtorek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;zaapelowal;o;wiece;poparcia,2,0,733698.html) Berlusconi zaapelował o wiece poparcia Włoski premier chciał pokazać, że obywatele popierają rząd, mimo wotum nieufności opozycji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/t125216.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/antyrzadowa;manifestacja;w;rzymie,9,0,733449.html) Antyrządowa manifestacja w Rzymie Tysiące demonstrantów domagały się dymisji premiera Silvio Berlusconiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/partia;berlusconiego;kupowala;glosy,118,0,733046.html) Partia Berlusconiego kupowała głosy? Prokuratura w Rzymie sprawdzi, czy zarzuty opozycji w tej sprawie są słuszne.
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz