Notowania

polskie drogi
06.01.2011 08:02

Bez większych utrudnień na drogach

W wielu miejscach jest jednak ślisko. Kierowcy muszą uważać zwłaszcza na drogach lokalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seriously Photographic/CC/Flickr)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. W wielu miejscach jednak jezdnie są śliskie. Występuje też błoto pośniegowe.

Kierowcy muszą uważać zwłaszcza na drogach lokalnych. Szczególnie ślisko jest w województwach warmińsko-mazurskim, pomorskim, dolnośląskim i śląskim.
Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, w kraju zamarzły wczoraj dwie osoby.

Zgony z powodu wychłodzenia organizmu zanotowano w Wielkopolsce, gdzie zmarł 49-letni mężczyzna oraz na Podkarpaciu, gdzie zmarł 63-latek. W sumie od początku listopada w Polsce z powodu wychłodzenia zmarło 160 osób.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wczoraj pięć ostrzeżeń. Synoptycy ostrzegają przed możliwością występowania marznących opadów w Zachodniopomorskiem, w Wielkopolsce i w Lubuskiem.

IMGiW wydał też ostrzeżenie hydrologiczne w związku z tym, że w województwie lubelskim stan wód utrzymuje się powyżej stanów alarmowych. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wyjaśnia, że w dorzeczu Wisły na siedmiu stacjach wodowskazowych przekroczone są stany alarmowe, a w dorzeczu Odry na piętnastu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/t89809.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/utrudnienia;na;drogach;glownie;na;wschodzie,179,0,746675.html) Utrudnienia na drogach. Głównie na wschodzie Na drogach krajowych w Lubelszczyźnie można utknąć w zaspach - ostrzegają drogowcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t104254.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pieniadze;politykow;pojda;na;drogi;lokalne,93,0,747101.html) Pieniądze polityków pójdą na drogi lokalne Subwencje dla partii zostały obcięte o połowę, czyli o 50 milionów złotych.
Tagi: polskie drogi, drogi, przejazd, ślisko, drogi krajowe, drogi lokalne, gddkia, IMGiW, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz