Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Bezpieka i dziennikarze. Przypadek Tygodnika Solidarność".- debata

0
Podziel się:

Problem inwigilacji środowisk dziennikarskich i Solidarności, będzie głównym tematem debaty â?ľBezpieka i dziennikarze. Przypadek Tygodnika Solidarność". Spotkanie odbędzie się w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej i będzie połączone z prezentacją książki "Z dziejów Tygodnika Solidarność" autorstwa Grzegorza Majchrzaka.

Debatę poprowadzi historyk IPNu doktor Antoni Dudek, który wyjaśnia, że właśnie na przykładzie Tygodnika prezentowane będą sposoby do jakich uciekała się bezpieka wobec dziennikarzy podczas rewolucji "Solidarności".
Historyk dodał, że książka Grzegorza Majchrzaka ukazuje bezsilność funkcjonariuszy bezpieki. Autor ukazał jak SB próbowała się dowiedzieć o działalności "Tygodnika" i wpływać na jego działność i jak niewiele jej funkcjonariusze zdziałali. Zdaniem doktora Dudka, ta słabość bezpieki i niemoc w opanowaniu środowiska była jednym z powodów wprowadzenia stanu wojennego.
Antoni Dudek dodał, że dyskusja będzie dotyczyła między innymi dokumentów zamieszczonych przez Tygodnik, o dwóch tajnych współpracownikach SB, którzy uczestniczyli w rozpracowywaniu środowiska Tygodnia.
W dyskusji udział wezmą: Grzegorz Majchrzak, profesor Andrzej Friszke - historyk, redaktor â?ľTygodnika Solidarność" w 1981 roku, Jerzy Kłosiński - redaktor naczelny â?ľTygodnika Solidarność", oraz Andrzej Kaczyński - dziennikarz, piszący dla â?ľTygodnika Solidarność" w 1981 i 1989 roku.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)