Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezzałogowe samoloty będą strzec granic Białorusi

0
Podziel się

Od przyszłego roku granic Białorusi będą strzec bezzałogowe samoloty. Według wiceszefa białoruskiej straży granicznej Andreja Gorulko - zako

bEiPQBjF

ńczyły się właśnie próby nowoczesnego sprzętu, który zostanie wykorzystany do patrolowania najbardziej niebezpiecznych odcinków białoruskiej granicy.

Samoloty bezzałogowe pojawią się więc na granicach z Polską w obwodach grodzieńskim i brzeskim, gdzie odnotowuje się wzmożoną aktywność grup przemytniczych. Z podobnych powodów w nowoczesny sprzęt zostaną również wyposażone posterunki graniczne na przejściach z Litwą i Łotwą.

Najnowsze technologie zostaną również wykorzystane do obserwacji ruchu tranzytowego na autostradzie prowadzącej od granicy z Polską do granicy z Rosją. W tym przypadku w systemy monitoringu satelitarnego będą wyposażane wszystkie auta ciężarowe przejeżdżające przez Białoruś.

bEiPQBjH

Białoruscy pogranicznicy twierdzą, że system obserwacji satelitarnej będzie zintegrowany z naziemnymi centrami ochrony tak, aby milicja mogła w każdej chwili udzielić pomocy kierowcy jadącemu autostradą Brześć - Moskwa.

bEiPQBki
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)