Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś-Smoleńsk-lotnisko w Witebsku

0
Podziel się

Bliscy ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego, którzy w niedzielę przyjadą do Rosji, będą lądować nie w Smoleńsku lecz na lotnisku w Witebsku, na północnym-wschodzie Białorusi. Lotnisko w Smoleńsku jest wojskowe, zaś to w pobliskim Witebsku - cywilne.

bEgRqfQR

Paweł Deresz, mąż zmarłej w katastrofie Jolanty Szymanek-Deresz powiedział Polskiemu Radiu, ze nieprzypadkowo uczestnicy pielgrzymki nie będą lądować w Smoleńsku."Odradziło nam to Ministerstwo Obrony Narodowej i zgodziliśmy się z tym. Myślę, że powiększałoby to traumę wielu osób" - dodał.
Paweł Deresz poinformował, że uczestnicy pielgrzymki udają się do Witebska dwoma samolotami."Na pokładzie jednego z nich będzie pani prezydentowa i znaczna część rodzin smoleńskich. Drugim samolotem poleci pozostała część" - wyjaśnia.
Uczestnicy pielgrzymki po wylądowaniu w Witebsku przesiądą się do autokarów i samochodów, a następnie udadzą się w drogę do Smoleńska. Odległość między obu miastami wynosi około 130 kilometrów i zostanie pokonana prawdopodobnie w niecałe dwie godziny.

bEgRqfRu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)