Notowania

beatyfikacja
15.01.2011 17:16

Bialorus - beatyfikacja JP II

Białoruś - beatyfikacja JP II

Podziel się
Dodaj komentarz

Wieść o wyznaczeniu daty beatyfikacji Jana Pawła II wywołała radośc u białoruskich katolików. Papież Polak nigdy nie był u naszych sąsiadów za Bugiem, ale cieszy sie on tam szczególnym szacunkiem i miłością wiernych.
We wszystkich kościołach na Białorusi można spotkac zdjęcia papieża, jego porterty wyszywane ręcznie czy niewielkie figurki. Przed niektórymi kosciołami stoją już jego pomniki. Ksiądz Uładzisłau Zawalniuk, proboszcz mińskiego kościoła Św.Szymona i Heleny powiedział Polskiemu Radiu, że jego parafia już od dawna czci papieża Jana Pawła II. "My co rok obchodzimy rocznicę wyboru papieża w październiku. Potem w kwietniu dzień odejścia Jana Pawła II i 18 maja dzień jego urodzin "- mówi ksiądz Zawalniuk.
Helena Marczukiewicz, przedstawicielka środowiska Polonijnego i katolickiego mówi, że na Białorusi jeszcze nie do wszystkich dotarła wieść o wyznaczeniu daty beatyfikacji Papieża Polaka. Jednak ci co wiedzą, nie ukrywają radości: "I świętym i Wielkim uznajemy naszego papieża Jana Pawła II od dnia jego śmierci".
Wielu Polakow mieszkających na Białorusi czy miejscowych katolików ma zdjęcia i porterty Jana Pawła II w swoich domach. Oczekuje się, że w najbliższych latach jego pomnik zostanie postawiony w stolicy Białorusi , Mińsku.

Tagi: beatyfikacja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz