Notowania

wiadomości
03.04.2011 13:57

Białoruś - Brześć - przejście graniczne

Polska i Białoruś rozważają możliwość budowy międzynarodowego pieszego przejścia turystycznego Terespol-Brześć. Jednym z elementów przedsięwzięcia ma być odbudowa Mostu Terespolskiego na granicznej rzece Bug. Dzięki niemu turyści mogliby chodzić pieszo zwiedzać twierdzę brzeską.

Podziel się
Dodaj komentarz

Konsul generalny Rzeczypospolitej w Brześciu Anna Nowakowska mówi, że inicjatywa może być korzystna dla Polski. - Ten byłby ułatwieniem dla ruchu w strefie przygranicznej ze względu na planowane wprowadzenie małego ruchu granicznego - dodaje konsul. Anna Nowakowska powiedziała Polskiemu Radiu, że inwestycją zainteresowani są również Białorusini. - Jeżeli chodzi o stronę białoruska, to most ten będzie się wkomponowywał w realizacje dużego przedsięwzięcia rewitalizacji twierdzy brzeskiej i utworzenia na jej terenie kompleksu kulturalno-turystycznego - mówi konsul Anna Nowakowska .
Twierdza brzeska to zespół fortyfikacji zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku. W okresie dwudziestolecia międzywojennego należała do Polski. Ucierpiała w trakcie pierwszej i drugiej wojny światowej.
Brześć za 8 lat będzie świętował tysiąclecie istnienia. W związku z tym miejscowe władze mają ambitne plany upiększenia miasta. Chcą między innymi odbudować średniowieczny zamek i dwa kompleksy klasztorne.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz