Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś - śmierć dziennikarza - eksperci OBWE

0
Podziel się

Eksperci OBWE, którzy badali sprawę śmierci białoruskiego dziennikarza, doszli do wniosku, że popełnił on samobójstwo. Oleg Biabienin został znaleziony martwy w swoim domku letniskowym pod Mińskiem 3 września.

bEhOYgVx

W komunikacie OBWE czytamy, że rezultaty sekcji zwłok i dowody znalezione na miejscu zdarzenia "jasno pokazują, że przyczyną śmierci było samobójstwo poprzez powieszenie". Eksperci uznali, że na podstawie dostępnej dla nich informacji nie ma powodów aby sądzić, że Biabienin został powieszony po śmierci.
Wcześniej białoruska prokuratura po wstępnych badaniach również wskazała, że przyczyną śmierci opozycyjnego dziennikarza było samobójstwo. Śledztwo w tej sprawie zostało przedłużone do 3 grudnia. Sprawdzana jest również wersja zabójstwa i symulacji samobójstwa.
Portal internetowy "Karta 97", którym kierował Biabienin nie wierzy jednak w tę wersję. "Ocenę zdarzenia eksperci OBWE dali wyłącznie na podstawie oficjalnego śledztwa" - czytamy na stronie internetowej "Karty 97".
Śmierć Biabianina wywołała wiele kontrowersji, gdyż wcześniej na Białorusi zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach kilku polityków opozycyjnych.

bEhOYgWa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)