Notowania

wyniki
24.12.2010 15:25

Białoruś - wyniki oficjalne

Białoruska Centralna Komisja Wyborcza zatwierdziła wyniki wyborów prezydenckich, które odbyły się 19 grudnia. Odrzuciła wcześniej skargi i wnioski opozycji o nieuznawanie głosowania za ważne. To oznacza, że Aleksander Łukaszenka został wybrany na 4. kadencję. Uzyskał niemal 80 procent głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mikoła Ławzawik - sekretarz Centralnej Komisji Wyborczej powiedział, że "wybory przebiegały w spojnej atmosferze i były dobrze zorganizowane". Dodał, że jednocześnie "część kandydatów na urząd prezydenta dopuściła się nadużyć w czasie prowadzenia agitacji wyborczej, wzywała ludzi do udziału w bezprawnych akcjach".
Wcześniej Centralna Komisja Wyborcza odrzuciła skargi na przebieg wyborów, w tym wnisoek byłego kandydata na prezydenta Ryhora Kastysiowa o nieuznawanie wyborów za ważne. Opozycyjny polityk zwrócił uwagę, że po wyborach część kandydatów została zatrzymana i przebywa w aresztach. Zarzucił, że dochodziło do naruszeń prawa w trakcie liczenia głosów. Argumentował również, że podczas wyborów Aleksander Łukaszenka wykorzystywał na swoją rzecz tak zwany czynnik administracyjny .

Tagi: wyniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz