Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś chce od UE równego traktowania

0
Podziel się

Białoruś liczy na to, że będzie traktowana przez Unię Europejską jako równorzędny partner. Z takimi nadziejami wybiera się do Polski na nieformalny szczyt Unii Europejskiej szef dyplomacji tego kraju Siergiej Martynow.

bEihvraZ

Martynow zamierza pojawić się w Sopocie 24 maja i oczekuje, że kraje członkowskie Wspólnoty podejmą wtedy konkretną decyzję co do uczestnictwa przedstawicieli Białorusi w Zgromadzeniu Parlamentarnym Partnerstwa Wschodniego.

Od początku roku trwają spory o to, kto ma reprezentować Mińsk w tym zgromadzeniu. Większość eurodeputowanych chce, by byli to białoruscy opozycjoniści. Parlament Europejski nie uznaje bowiem legalności wyboru białoruskich posłów i senatorów. Zabiegi Mińska, aby byli to parlamentarzyści, poparły inne kraje zaproszone do udziału w programie. "Białoruś liczy na to, że będzie traktowana w Europie jako równorzędny partner"- oświadczył rzecznik białoruskiego MSZ Andrej Sawinych. Jego zdaniem, do tej pory współpraca na linii Mińsk-Bruksela była ograniczona względami politycznymi. "Mamy nadzieję, że to się zmieni"- dodał przedstawiciel białoruskiej dyplomacji.

bEihvrbC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)