Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruś
27.01.2011 16:47

Białoruś ma nowego, siódmego premiera

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka powołał na to stanowisko Michaiła Miaśnikowicza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)

*Białoruska Izba Reprezentantów - izba niższa parlamentu jednogłośnie zatwierdziła kandydaturę Michaiła Miaśnikowicza na stanowisko premiera. *

Prezydent Aleksander Łukaszenka powołał Miaśnikowicza na stanowisko premiera Białorusi 28 grudnia ubiegłego roku zaraz po zakończeniu wyborów prezydenckich.

Michaił Miaśnikowicz występując przed deputowanymi powiedział, że należy zmienić strukturę białoruskiej gospodarki, zwracać więcej uwagi na konkurencyjność produkcji i zmniejszanie zależności od importu.

Miaśnikowicz jest 7. premierem niepodległej Białorusi i jednym z najbardziej doświadczonych miejscowych polityków. Mówi się o nim, że zna wszystkie korytarze władzy.

Wicepremierem został 20 lat temu, gdy Białoruś wchodziła jeszcze w skład Związku Radzieckiego. Od tego czasu niemal nieprzerwanie zajmowal najważniejsze funkcje w państwie.

Był między innymi szefem administracji prezydenta i przewodniczacym Białoruskiej Akademii Nauk. Ukończył radziecką Wyższą Szkołę Partyjną w Mińsku i Inżynieryjno-Budowlany Instytut w Brześciu. Urodził się we wsi Nowy Snou pod Nieświeżem na centralnej Białorusi. Uchodzi za zwolennika sojuszu z Rosją, ale zwraca też uwagę na znaczenie kontaktów z Zachodem.

Czytaj w Money.pl

Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz