Notowania

wiadomości
01.12.2011 09:48

Bialorus media o wyroku dla terrorystów z metra

Białoruskie media wiele miejsca poświęcają wyrokowi wydanemu wczoraj przez Sąd Najwyższy Białorusi w sprawie wybuchu w mińskim metrze z 11 kwietnia tego roku. Sąd skazał dwóch 25-letnich mężczyzn na karę śmierci przez rozstrzelanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Państwowa gazeta "Sowietskaja Biełorussija" podkreśla, że oskarżeni o wybuch w metrze Dźmitry Kanawałau i Uładzisłau Kawalou zostali skazani na karę śmierci z powodu dużego zagrożenia jaki stwarzają dla społeczeństwa. Dziennik zwraca uwagę, że wyrok sądowy oskarżeni przyjęli w milczeniu, bez jakichkolwiek oznak emocji. Teraz mają ostatnią szansę pozostania przy życiu - muszą zwrócić się do prezydenta o zastosowanie aktu łaski.
Niezależny portal internetowy Nawiny zwraca uwagę, że w okresie 17-letnich rządów prezydenta Aleksandra Łukaszenki było wiele próśb o ułaskawienie skazanych na karę śmierci. Prezydent tylko raz skorzystał z danego mu konstytucją prawa i zastosował prawo łaski.
Opozycyjny portal internetowy Salidarnaść drukuje wyniki badania opinii publicznej wykonane przez zarejestrowaną na Litwie pracownię NISEPI. Wynika z nich, że tylko nieco ponad jedna piąta Białorusinów jest przekonana, że przestępstwa dokonali sami skazani. Jedna trzecia uważa, że terroryści mieli zleceniodawców. Zaś niemal 37 procent badanych uważa, że za zamach odpowiada kto inny.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz