Notowania

wiadomości
13.02.2011 11:45

Białoruś Mińsk- wystawa książek

Ponad 600 wystawców z 22 państw uczestniczy w kończacej się w Mińsku 18. Międzynarodowej Wystawie Książek. Gościem honorowym wystawy są Niemcy. Polskie książki można zobaczyć i kupić na stoisku firmy "Ars Polona".

Podziel się
Dodaj komentarz

Polskie stoisko tradycyjnie cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Prezes Ars Polona Grzegorz Guzowski powiedział Polskiemu Radiu, że na wystawie jest ponad 700 polskich książek."Staraliśmy się w miarę możliwości zaprezentować jak najszerzej to co jest wydawane na rynku polskim. Bardzo duże zainteresowanie jest słownikami, także książkami historycznymi i przewodnikami"- mówi Guzowski.
Zwiedzający interesowali się twórcząścią urodzonego na Białorusi Sergiusza Piaseckiego oraz książkami Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.
Na międzynarodowej wystawie zaprezentowano książkę "Bitwa pod Grunwaldem - bitwa narodów" która jest wspólnym dziełem historyków z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Wydana w języku ukraińskim książka została zaliczona przez portal internetowy "Nawiny" do najważniejszych publikacji tegorocznej wystawy.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz