Notowania

opozycja
07.01.2011 12:39

Białorusini poprosili. Sikorski pomoże

W Warszawie zostanie wkrótce otwarte centrum informacyjne opozycji białoruskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W Warszawie zostanie wkrótce otwarte centrum informacyjne opozycji białoruskiej. Szef polskiej dyplomacji zwrócił się do prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz - Waltz o wyszukanie odpowiedniej lokalizacji.

Minister Radosław Sikorski zaznacza, że idea utworzenia placówki wyszła z kręgów opozycji demokratycznej na Białorusi.

_ - To jest inicjatywa opozycji. Polska jest wolnym krajem i jeżeli ktoś chce informować o czymś, to powinno to być dozwolone. Jesteśmy tutaj stroną bierną. Nasza rola ogranicza się do zachęcenia władz miasta do znalezienia pomieszczeń _ - wyjaśnił minister.

Wkrótce powstanie też specjalny fundusz, którego pierwszym zadaniem ma być pomoc obywatelskiej Białorusi. Radosław Sikorski poinformował, że Polska będzie zachęcać inne kraje demokratyczne, nie tylko europejskie, do udziału w tej inicjatywie.

Przy tworzeniu funduszu będą wykorzystywane środki budżetowe, prywatne i zagraniczne.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bialoruska;opozycja;prosi;unie;o;pomoc,210,0,747986.html) Białoruska opozycja prosi Unię o pomoc Chce uwolnienia wszystkich zatrzymanych w związku z protestami po wyborach prezydenckich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t126882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bicie;i;rewizje;po;wyborczej;farsie;na;bialorusi,42,0,740138.html) Bicie i rewizje po wyborczej farsie na Białorusi Oficjalnie Łukaszenka zdecydowanie wygrał. Opozycja w proteście przeciwko fałszerstwom wyszła na ulice.
Tagi: opozycja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz