Biegi narciarskie - Kowalczyk czwarta w Falun

0

biegi narciarskie - Justyna Kowalczyk - Falun - Marit Bjoergen

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną kobiet ze startu wspólnego. Całe podium zajęły Norweżki. Wygrała Marit Bjoergen, przed Therese Johaug i Heidi Weng.
Niemal od początku Polka biegła na czele stawki w towarzystwie trzech Norweżek - Bjoergen, Johaug i Weng. W połowie dystansu ta grupa miała już 10 sekund przewagi nad kolejnymi biegaczkami. Po siedmiu kilometrach Kowalczyk oderwała się od rywalek i na 8. kilometrze miała ponad 2 sekundy przewagi nad goniącymi ją Bjoergen i Johaug. Weng traciła ponad 7 sekund, a reszta - ponad 35 sekund.
1,5 km przed metą dwie Norweżki dogoniły Polkę i same rozpoczęły atak. Finisz był popisem Bjoergen, która o niemal 4 sekundy wyprzedziła Johaug. Kowalczyk dała się jeszcze wyprzedzić na ostatnich metrach trzeciej z Norweżek - Weng, z którą przegrała o 0,1 s. Do Bjoergen Polka straciła 11,1 s.
Zawody, które odbyły się w szwedzkim Falun, były trzecim etapem finału narciarskiego Pucharu Świata, kończącego sezon. W ostatnim, niedzielnym biegu na dochodzenie zawodniczki wystartują z zachowaniem różnic czasowych po trzech etapach. W tej klasyfikacji Kowalczyk jest druga za Bjoergen (strata 45,5 s). Trzecie miejsce zajmuje Therese Johaug, która traci do Polki 34,2 s.
Kowalczyk już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.