Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Bild": Obama wiedział o podsłuchiwaniu Merkel

0
Podziel się
bErRqkwl

Niemieckie media publikują kolejne sensacyjne informacje na temat inwigilacji kanclerz Angeli Merkel przez amerykańskie służby specjalne. Jak podaje gazeta "Bild" prezydent USA Barack Obama dobrze wiedział o tym, że komórka Merkel jest podsłuchiwana, a nawet sam wydał pozwolenie na kontynuowanie operacji.
Gazeta powołuje się na anonimowego pracownika służb specjalnych Stanów Zjednoczonych. Twierdzi on, że już trzy lata temu amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego, poinformowała Baracka Obamę, iż prowadzona jest operacja podsłuchowa przeciwko Merkel. Amerykański prezydent miał zezwolić na kontynuowanie akcji. Co więcej, Obama miał zażyczyć sobie przygotowanie obszernego raportu na temat niemieckiej kanclerz.
Nie dalej jak wczoraj niemieckie media podawały, że Obama, rozmawiając z Merkel w minioną środę, zapewnił ją, że nic nie wiedział o podsłuchach. Obama miał też powiedzieć, że gdyby o tym wiedział, to od razu kazałby wstrzymać operację służb.
W połowie tygodnia, niemiecki rząd przyznał, że istnieją podejrzenia, iż amerykańskie służby podsłuchiwały rozmowy kanclerz Angeli Merkel prowadzone przez telefon komórkowy. Tygodnik "Der Spiegel" podawał, że telefon Merkel jest na amerykańskim podsłuchu od ponad 10 lat.

IAR

bErRqkwO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)