Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bin Laden-Francja-ostrzeżenie

0
Podziel się

Osama bin Laden żąda wycofania francuskich żołnierzy z Afganistanu. Telewizja al-Jazeera wyemitowała kolejne nagranie przywódcy al-Kaidy. Bin Laden ostrzegł, że w razie niezastosowania się do tego nakazu, będą kolejne zamachy i porwania.

bEgxFWLF

Przywódca al-Kaidy odniósł się do uprowadzenia francuskich turystów w Nigrze. Jak podkreślił, było to ostrzeżenie dla Francji, która - jego zdaniem - usprawiedliwia przemoc. Według Osamy bin Ladena, takim aktem przyzwolenia było przyjęcie ustawy o zakazie noszenia burek. "Jeśli niesprawiedliwie myśleliście, że macie prawo do wprowadzenia zakazu noszenia burek przez muzułmańskie kobiety, czyż nie jest naszym prawem wydalić waszych najeźdźców i podciąć im gardła?" - pyta bin Laden. Lider al-Kaidy wezwał Francję do nieingerowania w sprawy muzułmanów w północnej i zachodniej Afryce.
Nie wiadomo gdzie przebywa Osama bin Laden. Według stacjonujących w Afganistanie Amerykanów, ukrywa się w górach na pograniczu Pakistanu i Afganistanu. Waszyngton oferuje 25 milionów dolarów za podanie informacji o miejscu, gdzie przebywa.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgxFWMi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)