Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Birma: Junta ogłosiła wyniki referendum

0
Podziel się

Według władz frekwencja wyniosła ponad 98 proc., a nową konstytucję poparło 92,5 proc. głosujących.

Birma: Junta ogłosiła wyniki referendum
(PAP/EPA)
bDBgamQB

Birmańska junta wojskowa ogłosiła ostateczne wyniki referendum konstytucyjnego. Według władz frekwencja wyniosła ponad 98 procent, a za przyjęciem projektu konstytucji opracowanej przez wojskowych opowiedziało się 92,5 procent głosujących.

Opozycja już po pierwszej części referendum, przeprowadzonej 10 maja, odrzuciła jego wyniki. Opozycjoniści nie mają wątpliwości, że głosowanie nie spełniało żadnych standardów demokratycznych. Ludzie byli zastraszani i zmuszani do głosowania na _ tak _, nie było tajności głosowania, wiele głosów zostało sfałszowanych.

bDBgamQD

Moe Zaw Oo, członek władz Narodowej Ligi na Rzecz Demokracji - ugrupowania któremu przewodzi laureatka Pokojowej Nagrody Nobla pani Aung San Suu Kyi - uważa, że referendum to hańba i wstyd, a projekt konstytucji nie jest korzystny dla narodu.

Referendum zostało przeprowadzone mimo spustoszeń dokonanych przez cyklon Nargis. Mieszkańcy Birmy wielokrotnie już potwierdzali w anonimowych wypowiedziach, że dla junty ważniejsze było organizowanie głosowania mającego utrwalić jej władzę, aniżeli prowadzenie akcji ratowniczej.

bDBgamRe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)