Bobsleje - Puchar Świata: Amerykanin Holcomb wygrał czwórki w Lake Placid; Kupczyk osiemnasty

0

bobsleje - Puchar Świata - czwórki - Lake Placid - Holcomb - Kupczyk

Amerykańska osada pilotowana przez Stevena Holcomba wygrała zawody Pucharu Świata bobslejowych czwórek, które odbyły się na torze w Lake Placid. Tym samym mistrz olimpijski z Vancouver w tej konkurencji odniósł trzecie zwycięstwo w trzecich zawodach sezonu i umocnił na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej. Holcomb prowadzi też w rankingu dwójek, w których również wygrał wszystkie zawody.

Drugie miejsce w Lake Placid zajęli Brytyjczycy, pilotowani przez Johna Jamesa Jacksona, który awansowali w II ślizgu z 7. miejsca. Po pierwszej części tracił do Holcomba 0.25 sek.; ostatecznie przegrał o 0.07 sek. Trzecie miejsce zajęła niemiecka osada Thomasa Florschütza, która straciła do zwycięzców 0.25 sek.

Po raz pierwszy w tym sezonie, uwzględniając zawody czwórek i dwójek, do finałowego ślizgu zakwalifikowali się Polacy. Osada Dawida Kupczyka zajęła 18. miejsce tracąc do Amerykanów 1.42 sek.

W klasyfikacji Pucharu Świata czwórek Holcomb prowadzi z dorobkiem 675 punktów. Drugi jest Niemiec Maximilian Arndt, który traci 87 punktów; trzecie miejsce zajmuje Chris Spring z Kanady ze stratą 123 punktów. Kupczyk awansował na 21. miejsce; Polak ma 187 punktów.

Kolejne zawody Pucharu Świata w bobslejach odbędą się w pierwszy weekend stycznia, w niemieckim Winterbergu.