Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
31.07.2013 12:53

Bogucki i Słowik niewinni ws. zabójstwa Papały

Podziel się
Dodaj komentarz

sąd-Papała-wyrok

Bogucki i "Słowik"- niewinni. Po 11 latach procesu, Sąd Okregowy w Warszawie, wydał wyrok w procesie dotyczącym zabójstwa generała Marka Papały. Obu oskarżono o nakłanianie do zabójstwa byłego szefa policji.
Wartość dowodów w tej sprawie została przeceniona, a skazanie oskarżonych byłoby niesprawiedliwe - mówił sędzia Ireneusz Szulewicz przedstawiając wyrok. Jak dodał, sąd nie wie, dlaczego zabito Marka Papałę a wyrok uniewinniający jest sprzeciwem wobec fałszywych oskarżeń.
Ryszard Bogucki był oskarżony jest o obserwowanie miejsca zabójstwa Papały i bezskuteczne nakłanianie w 1998 r. gangstera Zbigniewa G. do zabicia byłego szefa policji. "Słowika" oskarżono zaś o nakłanianie płatnego zabójcy Artura Zirajewskiego, ps. Iwan do zamordowania generała za 40 tysięcy dolarów.
Prokuratura żądała 15 lat więzienia dla Boguckiego i 8 lat dla Andrzeja Z. Obrońcy wnosili o uniewinnienie.
Generał Marek Papała, został zastrzelony przed swoim domem w Warszawie 25 czerwca 1998 roku. Miał 39 lat. Dochodzenie prowadziła najpierw Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, a od 2009 roku - także w Łodzi. Według stołecznej prokuratury, zabójcy Papały kierowali się "motywem finansowym".
Tymczasem w 2012 roku, łódzka prokuratura apelacyjna ujawniła, że - według jej ustaleń opartych na zeznaniach świadka koronnego Roberta P. - do zabójstwa doszło w wyniku napadu rabunkowego gangu Igora Ł. - "Patyka", a sprawcy zamierzali ukraść auto Papały daewoo espero. Podczas napadu "Patyk" miał oddać śmiertelny strzał do byłego szefa policji. Zarzuty zabójstwa usłyszeli Igor M. (wcześniej Igor Ł. - zmienił nazwisko) i Mariusz M.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz