Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boks - Janik chce znokautować Afolabiego

0
Podziel się
bEpNjpFh

boks - Łukasz Janik - Ola Afolabi - IBO

2 listopada w Madison Square Garden Theater w Nowym Jorku, 27-letni Łukasz Janik stoczy walkę o wakujący pas federacji IBO w kategorii junior ciężkiej z Olą Afolabim. 33-letni Brytyjczyk z 26 walk na zawodowym ringu przegrał trzy - z Allanem Greenem i dwukrotnie z Marco Huckiem. Janik na zawodowym ringu stoczył 27 walk, przegrał tylko raz z Mateuszem Masternakiem.
Doceniając klasę rywala - Polak wierzy jednak, że jest w stanie wygrać przed czasem ze słynącym z odporności na ciosy przeciwnikiem i twierdzi, że analizował walki Afolabiego i widzi pewne wady - "Nikt nie jest doskonały, każdy popełnia błędy. Niby trudno go trafić, ale czasami bardzo opuszcza prawą rękę i wtedy robi miejsce na lewy sierpowy... na pewno mogę go znokautować, jeżeli czysto trafię z lewej ręki.
Na obozie przygotowawczym w Zakopanem Janik sparował m.in. z Pawłem Kołodziejem.
Afolabi jest jednak pewny swego i twierdzi, że "po zdobyciu pasa federacji IBO będę gotowy na spotkanie z najlepszymi bokserami świata, a tych w kategorii cruiser jest sporo."
Oprócz walki Janika z Afolabim podczas gali w Nowym Jorku dojdzie do kilku bardzo ciekawych walk, m.in. Gienadij Gołowkin będzie walczył z Curtisem Stevensem, Magomed Abdusalamow z Mike'm Perezem, Isa Akberbajew z Brianem Clookeyem.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / bokser.org / dm

bEpNjpFK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)