Notowania

wiadomości
12.09.2011 15:48

Borusewicz o Litwie

Z Litwą trzeba rozmawiać, ale do konsensusu w sprawie nauczania nie dojdzie po pierwszym spotkaniu. Taką opinię wyraził marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Druskiennikach trwa posiedzeniu polsko-litewskiego zespołu ekspertów do spraw edukacji. Na Litwie spotkanli się między innymi wiceministrowie oświaty.
Zdaniem Bogdana Borusewicza, nie wolno na Litwinów się obrażać, a raczej prowadzić z nimi dialog, ponieważ rozwiązania zależą od władz litewskich, a my możemy tylko postulować. "Wyjście z oziębienia w stosunkach polsko-litewskich to długa droga" - podkreśla marszałek Senatu. "Litwini twierdzą, że to oni mają rację, a my zaś uważamy, że w Europie obowiązuje zasada niepogarszania sytuacji mniejszości narodowych" - zaznacza marszałek Senatu. Przypomina, że każda zmiana warunków powinna odbywać się w porozumieniu z mniejszością.
Senat w ramach pomocy Polonii przekazał Polakom na Litwie ponad 24 miliony złotych. Pieniądze głównie zostały przekazane na remonty i budowę polskich placówek oświatowych.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz