Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boże Ciało

0
Podziel się

W Kościele katolickim obchodzone jest dziś jedno z głównych świąt: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Jest to dzień, w którym demonstrujemy swoją wiarę w Chrystusa obecnego w Eucharystii - przypomina biskup ełcki Jerzy Mazur.

bEgmkcyJ

Jak dodaje - dla diecezji ełckiej tegoroczna uroczystość Bożego Ciała jest wyjątkowa również z powodu 10 rocznicy wizyty Jana Pawła II. Papież-Polak spotkał się w tej diecezji z rodakami 8, 9 i 10 czerwca 1999 roku. Odwiedził oprócz Ełku także Augustów, Studzieniczą i Wigry.

W Ełku, w homilii wygłoszonej 8 czerwca 1999 roku, Jan Paweł II apelował o wrażliwość na wołanie biednych i gotowość służby bliźniemu.

"Na różnych miejscach bowiem cierpi człowiek i woła o człowieka. Potrzebuje jego obecności, jego pomocy. Jakże ważna jest ta obecność ludzkiego serca i ludzkiej solidarności - mówił Jan Paweł II. I prosił: "Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy "krzyk biednych". Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki. Z tym apelem zwracam się do wszystkich moich rodaków" - mówił Jan Paweł II.

bEgmkczm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)