Notowania

wiadomości
07.12.2013 15:23

Brat wokalisty Perfectu został biskupem

Podziel się
Dodaj komentarz

Kościół-Warszawa-Bp.Rafał Markowski

Warszawa ma dwóch nowych biskupów. Jeden z nich to biskup Rafał Markowski, brat wokalisty Perfectu. Drugi to biskup Józef Górzyński. Obydwaj zostali biskupami pomocniczymi Archidiecezji Warszawskiej. Dziś z rąk kardynała Kazimierza Nycza otrzymali święcenia biskupie. Teraz będą jego najbliższymi współpracownikami.
Podczas uroczystości, która odbyła się w stołecznej archikatedrze kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że to wydarzenie historyczne. Ponieważ nigdy dotąd w tej świetyni nie było podwójnych święceń biskupich. " Wprawdzie w roku 1946 konsekrowano razem biskupów: Zygmunta Choromańskiego i Wacław Majewskiego, jednak wszystko odbyło sie w kościele seminaryjnym"- mówił metropolita warszawski.
Zwracając się do nowych biskupów kardynał podkreślił, że dziś muszą iść na peryferie Kościoła, bo tego chce od nich papież. W opinii metropolity swoim nauczaniem i ostatnią adhortacją Franciszek pokazuje jak to jest dziś ważne. "Musicie iść do wszystkich, nawet jeżeli to się nie wszystkim podoba"- podsumował kardynał.
Na zakończenie mszy podczas, której udzielono nowym biskupom świeceń obydwaj podziękowali za ten dar.
Razem z kardynałem Nyczem święceń udzielili: nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore i biskup - senior z diecezji warszawsko-praskiej Kazimierz Romaniuk.
Na uroczystości przybyli także prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk i sekretarz Episkopatu Polski biskup Wojciech Polak.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz