Notowania

samolot
04.06.2009 16:29

Brazylijskie służby ratownicze znalazły kolejne szczątku samolotu Airbus A330

Brazylijskie służby ratownicze znalazły kolejne szczątku samolotu Airbus A330, który w poniedziałek prawdopodobnie runął do Atlantyku. Nowe fragmenty maszyny znaleziono w tym samym rejonie w którym wcześniej zlokalizowano fragmenty lotniczych foteli i kamizelki ratunkowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Samolot linii Air France zniknął z radarów w poniedziałek nad ranem, w drodze z Rio de Janeiro do Paryża. Francuzi przypuszczają, że bezpośrednią przyczyną katastrofy mogło być uderzenie pioruna. Brazylijski minister obrony twierdzi, że znalezione w Atlantyku ślady po oleju wykluczają możliwość eksplozji samolotu na wysokości 10 tysięcy metrów. W wybuch maszyny nie wierzy też były pilot United Airlines John Cox. "Szczątki zostały znalezione niedaleko trasy samolotu. To oznacza, że samolot nie mógł się rozerwać" - powiedział w rozmowie z BBC.

Z kolei brytyjski ekspert lotnictwa John Willard twierdzi, że wciąż jest jeszcze za wcześnie, by stawiać jakiekolwiek hipotezy o przyczynach i przebiegu katastrofy. Ekspert mówi BBC, że eksplozja samolotu także wchodzi w grę i zwraca uwagę na 12 automatycznych sygnałów o awarii elektroniki, jakie maszyna wysłała tuż przed zniknięciem z radarów. "Jeśli te sygnały zostały wysłane automatycznie, a nie przez pilota, to znaczy, że trzeba brać pod uwagę możliwość wybuchu" - stwierdził.

Samolotem linii Air France leciało 228 osób, w tym dwóch Polaków. Na pokładzie był także członek brazylijskiej rodziny królewskiej, menedżerowie firm Michelin i Thyssen oraz przedstawiciele jednej z francuskich firm, którzy polecieli do Brazylii w ramach nagrody za dobrą pracę.

Tagi: samolot, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz