Notowania

polska armia
31.08.2013 19:13

Bronisław Komorowski: Silna armia gwarancją pokoju

W przemówieniu wygłoszonym na polu bitwy z pierwszych dni kampanii wrześniowej, prezydent przypomniał o problemach polskiej armii w 1939 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDLk)

Prezydent wziął udział w obchodach rocznicy bitwy pod Mławą. W przemówieniu wygłoszonym na polu bitwy z pierwszych dni kampanii wrześniowej, Bronisław Komorowski przypomniał o problemach polskiej armii w 1939 roku.

Polskie władze do końca zwlekały z mobilizacją, a umocnienia pod Mławą w chwili niemieckiej napaści były niedokończone. Prezydent podkreśla, że bezpieczeństwo państwa można osiągnąć przede wszystkim dzięki dobremu wyszkoleniu armii, a nie tylko poprzez sprawny system sojuszniczy.

Bronisław Komorowski dodaje, że o dobry poziom wyszkolenia i wyposażenia żołnierzy trzeba zabiegać nie tylko w przededniu wojny. - _ Działania w ostatniej chwili nie zastąpią spokojnego przygotowania, co wiedzieli już starożytni mawiając: 'Si vis pacem, para bellum' (jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny) _ - przypomniał Bronisław Komorowski.

Bitwa pod Mławą rozpoczęła się 1 września 1939 roku i trwała do 4 września. Zakończyła się przełamaniem polskiej obrony przez niemieckie jednostki pancerne i wycofaniem głównych sił w kierunku twierdzy Modlin. Na przedpolach Mławy zaplanowano dziś inscenizację walk z 1939 roku. Impreza odbędzie się po raz szósty.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie raport o samobójstwach w wojsku Skala samobójstw w wojsku stała się głośna w połowie ub.r., gdy media opisały trzy takie przypadki, które miały miejsce w jednostce w Szczecinie. MON zapowiedział wówczas, że zbada ten problem.
Cięcia budżetowe w Pentagonie. Pracę straci... Cięcia budżetowe mają wynieść łącznie 500 mld dolarów w ciągu najbliższych 10 lat i uzupełnić podjęte już redukcje na kwotę 487 mld dolarów.
Polski żołnierz będzie jak Bond Kilkanaście firm zbrojeniowych pracuje nad programem Tytan. Pozwoli on wyposażyć żołnierzy w najnowocześniejsze uzbrojenie.
Tagi: polska armia, komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz