Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brytyjczycy chcą się leczyć w Centrum Onkologii w Warszawie

0
Podziel się:

Warszawskie Centrum Onkologii otrzymało propozycję leczenia grupy pacjentów z Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy uważają, że czekają zbyt długo na leczenie raka dlatego wyjeżdżają na terapię do innych krajów Unii Europejskiej.

Dyrektor Centrum Onkologii w Warszawie profesor Marek Nowacki potwierdził, że prowadzone są rozmowy w tej sprawie. Przyznaje, że przyjęcie takiej grupy pacjentów z Wielkiej Brytanii będzie trudne, bo u nas w kraju też są kolejki, ale propozycję można rozważyć. Podkreśla, że klinika musiałaby pracować w dodatkowym czasie by zmniejszyć kolejki oczekujących pacjentów. Ponadto potrzebne jest rozeznanie znajomości języka angielskiego wśród personelu.

Obowiązujące unijne przepisy dają europejczykom prawo do leczenia się poza granicami kraju. Za leczenie muszą zapłacić, a później mogą domagać się zwrotu kosztów od swojego ubezpieczyciela.

Pacjenci z Wielkiej Brytanii jeżdżą za granicę nie tylko na leczenie raka i nie tylko do Polski - informuje Grzegorz Drymer z Londynu. Brytyjczycy odkryli, że służba zdrowia w dawnym bloku komunistycznym oferuje im niedrogą, a nowoczesną alternatywę wobec wyjazdów do renomowanych klinik w Zachodniej Europie, czy USA. Dlatego do dentysty jeżdżą na Węgry i do Rumunii, a w Estonii szukają chirurgów plastycznych. Chodzi o to, że w tych specjalnościach brytyjska powszechna służba zdrowia oferuje bardzo ograniczone usługi za darmo. Natomiast w leczeniu nowotworów bardzo ważny jest czas rozpoczęcia leczenia. Według danych brytyjskich funduszy służby zdrowia, w 2 kwartale zeszłego roku na raka leczono, w samej tylko Anglii, aż 190 tysięcy pacjentów - z czego 8 tysięcy czekało na pierwszą wizytę u specjalisty powyżej dwóch tygodni

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)