Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bum na gry miejskie

0
Podziel się:

Gry miejskie - edukacja - zabawa

Są ciekawym sposobem na naukę i wspólną zabawę. Chodzi o gry miejskie, na które w ostatnim czasie jest prawdziwy "bum".
Jeden z autorów gier miejskich Marcin Micner z Fundacji "Innowatorium" wyjaśnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że fenomen gier miejskich wiąże się z poszukiwaniem nowych form atrakcyjnych edukacji i aktywizacji społecznej młodzieży. Udział w grze - tłumaczy Marcin Micner - jest okazją do tego by zdobyć wiedzę na określony temat. Poprzez wykonywanie dynamicznych zadań i rozwiązywanie zagadek gracze muszą poznawać na przykład historię danego miejsca lub związanych z nim wydarzeń. Tego typu nauka przez zabawę jest coraz częściej przemycana do nauki historii.
Teodor Sobczak prezes Fundacji "Innowatorium" wyjaśnia, że ideą gier miejskich jest zmobilizowanie uczestników do uczenia się. Gracze aktywnie poznają historię, a dzięki pojawiającym się emocjom zapamiętywanie faktów jest dużo bardziej efektywne - tłumaczy Sobczak.
Jarosław Głasek, który zajmuje się adaptacją gier wyjaśnia, że często siłą gier miejskich jest możliwość aktywnego poznawania przestrzeni oraz szerszy kontakt z innymi graczami. Biorąc udział w grze możemy zwiedzać miejsca, których raczej nie odwiedzamy, albo które znamy tylko ze zdjęć i plansz. Ponadto - dodaje Głasek - grając w gry planszowe wchodzimy w interakcję najwyżej z kilkoma graczami, w grach miejskich kontaktujemy się nawet z 200 - 300 uczestnikami zabawy.
Marcin Micner dodaje, że gry miejskie też formą rozwijania i sprawdzania umiejętności wykorzystania wiedzy oraz współdziałania w ramach jednej grupy.
W tym roku Fundacja "Innowatorium" chce przygotować kilkanaście gier miejskich. Jedna z nich będzie wspierała edukację muzyczną młodzieży.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)