Notowania

berlusconi
06.04.2011 09:59

Bunga bunga odroczone. Po pół godziny

Mediolański sąd zbierze się ponownie dopiero 31 maja. Szef włoskiego rządu nie stawił się na sali rozpraw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Krótko po rozpoczęciu procesu premiera Włoch Silvio Berlusconiego oskarżonego o korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie władzy mediolański sąd odroczył posiedzenie do 31 maja. Szef włoskiego rządu nie stawił się na sali rozpraw.

Śledztwo dotyczyło rozwiązłych przyjęć w prywatnej rezydencji premiera i kontaktów z nieletnią córką marokańskich imigrantów, tancerką klubów nocnych. Zarzut nadużycia władzy wiąże się z telefonem Berlusconiego na komisariat, gdzie zatrzymano tę dziewczynę pod zarzutem kradzieży 3. tysięcy euro. Premier Berlusconi wymógł jej uwolnienie, przekonując szefa lokalnej policji, że jest ona krewną egipskiego prezydenta Hosniego Mubaraka.

Pierwsza rozprawa ma mieć na celu ustalenie kalendarza następnych posiedzeń sądu i skoordynowanie ich z już wyznaczonymi w trzech innych procesach Berlusconiego, jakie toczą się przed mediolańskim sądem.

Ruszył proces Berlusconiego. Zobacz relację AssociatedPress:

Na pierwszej rozprawie nie stawi się też główna bohaterka skandalu, tancerka znana jako Ruby, która uczestniczyła w wyuzdanych przyjęciach w prywatnej rezydencji premiera jeszcze jako nieletnia i otrzymywała za to wynagrodzenie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t131340.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/berlusconi;za;kraty;za;bunga;bunga,100,0,768356.html) Berlusconi za kraty za bunga bunga? Premierowi podejrzanemu o wymuszenie prostytucji na nieletnich, grozi 15 lat odsiadki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t131119.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/starcia;pod;domem;berlusconiego;sa;ranni,8,0,766984.html) Starcia pod domem Berlusconiego. Są ranni Demonstranci domagali się odejścia premiera. Doszło do walk z karabinierami.
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz