Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bush: Historia przyzna mi rację w sprawie Iraku

0
Podziel się:

Podczas pożegnalnej konferencji prasowej George Bush bronił metod w wojnie z terroryzmem.

Bush: Historia przyzna mi rację w sprawie Iraku
(PAP/EPA)
bFfZFqUl

Podczas pożegnalnej konferencji prasowej George Bush bronił decyzji o inwazji na Irak, Guantanamo i agresywnych metod w wojnie z terroryzmem. Bush przekonywał, że wiele jego niepopularnych decyzji było koniecznych.

George Bush wyraził przekonanie, że historia przyzna mu rację w sprawie Iraku. Nie krył jednak, że był rozczarowany, gdy nie znaleziono w tym kraju broni masowego rażenia. Bush przyznał też, że przedwcześnie ogłosił zwycięstwo. _ Rozwieszanie na lotniskowcu transparentu Misja zakończona było błędem. Część mojej retoryki była niewłaściwa _.

Bush przekonywał, że utworzenie więzienia Guantanamo było konieczne. _ - Rozumiem, że Guantanamo wywoływał o kontrowersje. Jednak kiedy poprosiliśmy kraje, które krytykowały to więzienie by przejęły część więźniów to odmówiły one pomocy _. George Bush podkreślił, że podczas swojej prezydentury często musiała podejmować niepopularne decyzje. _ Prezydent-elekt Obama też znajdzie się w takiej sytuacji. Gdybym ja tego nie robił to po powrocie do domu w Teksasie nie mógłbym spojrzeć w lustro _.

bFfZFqUn

Bush dodał, że najważniejszym zadaniem Baracka Obamy będzie ochrona kraju przed kolejnym atakiem terrorystycznym. Ustępujący prezydent życzył swemu następcy powodzenia.

bFfZFqUO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)