Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Buzek popiera decyzję Tuska

0
Podziel się
bEhVzOMR

To była słuszna i oczywista decyzja - tak przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek skomentował rezygnację premiera Donalda Tuska ze startu w wyborach prezydenckich. Dodał, że wiedział o niej od dawna i nie spodziewał się innej.
"Bycie premierem to jest wzięcie na siebie wielkiej odpowiedzialności i wpływ na to, co dzieje się w państwie" - tłumaczył szef Parlamentu. Jerzy Buzek mówił, że nie wyobrażał też sobie, że premier, który ma poparcie społeczne, może z tego zrezygnować. "Dla mnie było to od początku niemożliwe, żeby urzędujący premier, który sobie radzi, podjął decyzję o kandydowaniu na prezydenta" - mówił Jerzy Buzek. Powtórzył też, że sam nie zamierza startować w wyborach prezydenckich, bo jest wiele spraw, którymi chciałby się zająć w Brukseli, a poza tym nie może zrobić tego wyborcom. "Oni głosowali na to, żebym był przez 5 lat w Parlamencie Europejskim, a nie zmieniał decyzji po pół roku. To w ogóle nie wchodzi w rachubę. Zostaję przewodniczącym Parlamentu Europejskiego" - dodał.
Wcześniej media spekulowały, że Jerzy Buzek może otrzymać propozycję startu w wyborach prezydenckich w związku z najwyższym poparciem w kraju, które uzyskał w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dziś Jerzy Buzek jest przekonany, że Platforma Obywatelska nie będzie miała problemów z wyłonieniem kandydata na prezydenta.

bEhVzONu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)