Notowania

wiadomości
12.12.2011 15:33

Była posłanka - zarzuty

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz postawiła zarzuty byłej posłance Prawa i Sprawiedliwości, Annie S. Jest ona podejrzana o znieważenie policjantów.

Podziel się
Dodaj komentarz

W październiku zeszłego roku Anna S. została zatrzymana przez policję, gdy rozmawiała przez telefon podczas jazdy samochodem. Posłanka miała użyć wulgarnych słów wobec funkcjonariuszy i grozić, że zwolni ich z pracy. Nie można było postawić jej zarzutów, gdyż chronił ją immunitet. Wygasł on jednak, gdyż Anna S. nie została wybrana na kolejną kadencję.
Zastępca Prokuratora Rejonowego Warszawa-Żoliborz, Ewa Jałowiecka-Śliwa, powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że Annie S. przedstawiono zarzut znieważenia funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub kara do roku więzienia. Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu, skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień i złożyła wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. Wniosek rozpozna Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz. Postępowanie może zostać zakończone jeszcze w grudniu.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz