Notowania

polska
10.06.2009 17:10

Byli szefowie MON o przyszłości polskich sił zbrojnych

Byli ministrowie obrony narodowej dyskutowali na temat przyszłości polskich sił zbrojnych. Uczestnicy konferencji podsumowującej 20 lat zmian w Wojsku Polskim sugerowali ministrowi Klichowi obszary, na które MON powinien zwrócić szczególną uwagę.        

Podziel się
Dodaj komentarz

Radosław Sikorski powiedział, że dla niego bardzo ważna jest tzw. ekonomizacja pola walki. Minister spraw zagranicznych rozumie przez to dostosowanie działań obronnych do warunków finansowych państwa.

Jerzy Szmajdziński uważa, że jednym z priorytetów ministra Klicha powinno być odbudowanie polskiego wywiadu i kontrwywiadu. Wicemarszałek Sejmu uważa, że bez sprawnych służb wywiadowczych Polska nie będzie równoprawnym członkiem NATO. Dodał, że te służby powinny być podległe Ministerstwu Obrony.

Zbigniew Okoński jest zdania, że najważniejsza jest modernizacja polskiego uzbrojenia. Szef MON w rządzie Józefa Oleksego uważa, że pieniądze na ten cel można zdobyć redukując wielkość armii zawodowej.

Zdaniem Janusza Onyszkiewicza większą uwagę należy zwrócić na współczesne zagrożenia. Minister obrony narodowej w rządzie Hanny Suchockiej i Jerzego Buzka uważa, dotychczasowa definicja agresji nie obejmuje współczesnych zagrożeń. Jego zdaniem polska obrona w większym stopniu powinna objąć takie strefy jak terroryzm, piractwo i przestępczość w cyberprzestrzeni.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz