Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były prezydent Francji stanie przed sądem

0
Podziel się

Po raz pierwszy w historii były prezydent Francji stanie przed sądem. Jacques Chirac będzie odpowiadał za wykroczenia sprzed jego prezydentury, związane z nielegalnym finansowaniem partii politycznych.

bEhZHqhx

Decyzję o postawieniu byłego prezydenta przed sądem podjęła sędzia Xavi?re Simeoni. Jacques Chirac poinformował za pośrednictwem swojego biura prasowego, że "przyjmuje do wiadomości" tę decyzję. W komunikacie byłego szefa państwa czytamy, że jest on "spokojny i zdecydowany", by udowodnić bezpodstawność wysuniętych przeciwko niemu zarzutów.

Sprawa, z jakiej Jacques Chirac będzie się musiał wytłumaczyć, dotyczy 21 etatów stworzonych w paryskim merostwie w czasach, gdy był on merem stolicy. Istnieją podejrzenia, że pracownicy, opłacani z budżetu miasta Paryża, pracowali w rzeczywistości dla partii Chiraca RPR. Z tego względu sprawa ta jest znana we Francji jako "afera fikcyjnych etatów".

Jacques Chirac wziął na siebie "pełną odpowiedzialność" za przyjęcie do pracy tych 21 osób i utrzymuje, że nie były one wykorzystywane w sposób nielegalny.

bEhZHqhz

Chirac był merem Paryża w latach 1977 - 1995.

bEhZHqia
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)