Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cannes - obrady jury

0
Podziel się:

Jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes obraduje od rana nad tym, komu przyznać Złotą Palmę i inne fesrtiwalowe nagrody. Przebieg obrad jest pilnie strzeżoną tajemnicą.

bEDteVMB

Jurorzy festiwalu z Timem Burtonem na czele zamknęli się w eleganckiej willi położonej na wzgórzach nad Cannes. Zakazano im tylko jednej rzeczy - nawiązywania jakichkolwiek kontaktów ze światem zewnętrznym. Przed rozpoczęciem obrad jurorzy musieli nawet oddać swoje telefony komórkowe.

Obserwatorzy są zatem jeszcze przez kilka godzin skazani na spekulacje. Zdaniem krytyków, najlepszym filmem w tym roku był "Another day" Mike'a Leigh. Na drugim miejscu w rankingach dziennikarzy znalazł się film "Des hommes et des dieux" francuskiego reżysera Xaviera Beauvois. Do faworytów zalicza się również "Route Irish" Kena Loacha oraz "La Princesse de Montpensier" Francuza Bertranda Tavernier.

Krytycy w Cannes nie mogą się zgodzić co do nagrody dla najlepszej aktorki, ale za najlepszego aktora festiwalu niemal wszyscy uznali Javiera Bardema za jego rolę w filmie "Biutiful".

bEDteVMD

Ceremonia wręczenia nagród rozpocznie się około godziny 20:30.

bEDteVNe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)