Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Caritas pomaga powodzianom

0
Podziel się:
bEKnEBHF

Caritas Polska przekazała 400 tysięcy złotych na pomoc poszkodowanym przez powódź na południu Polski. W najbliższym czasie będzie ogłoszona zbiórka publiczna w kościołach na rzecz powodzian.
Dyrektor Caritas powiedział, ze przekazane przez organizację pieniądze trafiły już do diecezji, których mieszkańcy ucierpieli najbardziej. Ksiądz Marian Subocz zaznaczył, że potrzeby są znacznie większe. Dlatego dziś lub jutro ma ogłoszona zbiórka do puszek na rzecz powodzian. Teraz można wspomóc poszkodowanych wpłacając pieniądze na konto Caritas z dopiskiem "Powódź-południe" lub wysyłając SMS na numer 72052 z dopiskiem "Pomagam". Informacje o tych formach pomocy znajdziemy na stronie internetowej .
Ksiądz Marian Subocz powiedział, że poszkodowani potrzebują teraz najprostszych rzeczy i to one będą kupowane za zebrane pieniądze. Potrzebna jest woda pitna, żywność trwała, chemiczne środki odkażające, artykuły czystościowe, pościel, koce, ale też łopaty i kalosze gumowe niezbędne przy sprzątaniu po powodzi.
O pomoc proszone są także firmy produkujące lub sprzedające butelkowaną wodę, konserwy czy środki czyszczące i inne potrzebne artykuły. Producenci i handlowcy są proszeni o kontaktowanie się bezpośrednio z placówkami Caritas w poszkodowanych 10 diecezjach, które potrzebują tych produktów.

bEKnEBIi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)