Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Caritas: zbiórka przed kościołami na rzecz powodzian

0
Podziel się

Dziś w diecezji rzeszowskiej, a za tydzień we wszystkich diecezjach w Polsce wolontariusze Caritas zbierają przed kościołami do puszek datki na rzecz powodzian.

bEhBgwsB

Dotąd Caritas Polska przekazała diecezjom: tarnowskiej, rzeszowskiej, świdnickiej i opolskiej ponad 520 tysięcy złotych. Dyrektor Caritas Polska, ksiądz Marian Subocz apeluje o dalszą solidarność z poszkodowanymi podkreślając, że w wyniku powodzi wielu straciło cały swój życiowy dobytek: domy, meble, ubrania, maszyny rolnicze czy plony.

Z prośbą o pomoc poszkodowanym zwrócił się do biskupów diecezjalnych przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Józef Michalik.

W specjalnym liście hierarcha wyraził nadzieję, ze zebrane pieniądze pomogą w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych, a także w odbudowie domów, budynków gospodarczych i zakupu narzędzi pracy oraz sprzętu domowego poszkodowanych.

bEhBgwsD

Środki finansowe na rzecz powodzian zbierane są przez Caritas przez cały czas. Można wysłać SMS pod nr 72 902 o treści "Pomagam", (koszt 2, 44 zł z VAT) lub wpłacić pieniądze na konto, którego numer znajduje się na stronach internetowych, pod adresem: , z dopiskiem "Powódź Południe".

bEhBgwte
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)