Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBOS Polacy nie wierzą w wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej

0
Podziel się:
bEsuETgB

Konferencja naukowa w sprawie katastrofy smoleńskiej nie wyjaśni jej przyczyn - uważa zdecydowana większość Polaków. Aż 72 procent ankietowanych przez CBOS jest zdania, że w ten sposób nie uda się zbliżyć skrajnych stanowisk w tej sprawie.
Mimo tych wątpliwości prawie połowa badanych (47 procent) popiera pomysł profesora Michała Kleibera, by pod patronatem PAN zorganizować konferencję naukową na temat przyczyn katastrofy sprzed ponad 3 lat. Co trzeci badany jest przeciwny temu pomysłowi, a 18 procent badanych nie ma zdania.
CBOS pytał też, czy wierzymy argumentom zwolennikom tezy o zamachu. W zamach wierzy 28 procent badanych, w zamach nie wierzy 56 procent badanych, a 16 procent nie ma w tej sprawie zdania. W porównaniu do badań z lutego liczba zwolenników tezy o zamachu zmalała o 5 procent, a o tyle samo wzrosła liczba przeciwników tej tezy.
W zamach wierzy najwięcej wyborców identyfikujących się z PiS-em (54 procent). Kolejne miejsca zajęli sympatycy Twojego Ruchu (24 procent), PO (12 procent), SLD (9 procent) oraz PSL (7 procent). Wśród niezdecydowanych w zamach wierzy 26 procent, a wśród niegłosujących 28 procent.
CBOS przeprowadził badanie w dniach 3-9 października 2013 roku na grupie liczącej 1066 dorosłych mieszkańców Polski.

IAR

bEsuEThe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)