Notowania

wiadomości
27.01.2014 11:51

CBOS: Polacy o olimpiadzie w Soczi

Podziel się
Dodaj komentarz

CBOS-Soczi

Połowa Polaków uważa, że dobrze się stało, iż Rosja została wybrana na gospodarza igrzysk zimowych. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS. Olimpiada w Soczi już za dwa tygodnie.
Przeciwnego zdania jest nieco ponad jedna piąta badanych, a prawie co trzeci respondent (29%) nie potrafi zająć stanowiska w tej kwestii. Centrum Badania Opinii Społecznej przypomina, że decyzja powierzenia Federacji Rosyjskiej roli gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich od początku wzbudzała wiele kontrowersji. Podnoszono nie tylko kwestie polityczne, takie jak różnego rodzaju naruszenia praw człowieka, korupcję, napiętą sytuację na Kaukazie Północnym i związane z tym zagrożenie terrorystyczne.
Według analiz CBOS, opinie badanych w dużej mierze zależą od deklarowanych poglądów politycznych. Decyzję o powierzeniu Rosji organizacji igrzysk zimowych najrzadziej popierają osoby o poglądach prawicowych (47%). One też częściej niż pozostali badani uważają, że źle się stało, iż Rosja została gospodarzem zimowej olimpiady (26%).
Większość Polaków, prawie 60 procent, uważa, że groźba ataków terrorystycznych podczas igrzysk olimpijskich w Soczi jest realna. Przeciwnego zdania jest nieco ponad jedna czwarta (26%), a 15% badanych nie ma zdania w tej kwestii.
Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo, w dniach 9-15 stycznia 2014 roku na liczącej 1067 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz