Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Centrum Zdrowia Dziecka - Tomek - stan zdrowia

0
Podziel się

Stan 6-letniego Tomka, któremu tydzień temu przeszczepiono wątrobę jest stabilny, ale chłopiec oddycha przy pomocy respiratora. Prawie trzy tygodnie temu sześciolatek zatruł się grzybami. W ostatniej chwili, w dziewiątej dobie po zatruciu znalazł się dawca wątroby i lekarze z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka dokonali przeszczepu.

bEhNFOrp

Rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński poinformował, że organizm Tomka jest bardzo osłabiony. "Stan Tomka jest stabilny, natomiast znowu musieliśmy rozpocząć wspomaganie respiratorem dlatego, że jego płuca i cały organizm są osłabione i będziemy go w ten sposób wspomagali od czasu do czasu" - powiedzial rzecznik. Tomek będzie przebywał w Centrum Zdrowia Dziecka conajmniej kilka tygodni. Jego organizm stara się walczyć z ciałem obcym jakim jest przeszczepiona wątroba dlatego chłopiec do końca życia będzie przyjmował leki obniżające odporność tzw. leki immunosupresyjne. To z kolei będzie go narażało na różnego rodzaju infekcje.
Paweł Trzciński podkreślił, że Tomek kontaktuje się z mamą i personelem. W tej chwili nie można z nim prowadzić długich rozmów.
6-letni Tomek ma przeszczepioną wątrobę od dawcy zmarłego. Wątrobę i nerki można przeszczepić również od dawców żyjących.

bEhNFOrS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)