Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Centrum Żołnierza Weterana za rok

0
Podziel się:

Wojsko - MON - weterani

Coraz bliżej utworzenia Centrum Żołnierza - Weterana. Centrum będzie czymś w rodzaju punktu informacyjnego dla weteranów. To tu będzie można się dowiedzieć, jakie weteran ma prawa, jakie przywileje i gdzie może szukać pomocy w razie problemów na przykład ze zdrowiem.
- Centrum powinno zacząć działać pod koniec przyszłego roku - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Robert Rochowicz z MON. Obecnie trwa remont budynków i przygotowywanie odpowiedniej dokumentacji. Resort ma środki finansowe w budżecie na ten cel. Centrum będzie w dwóch budynkach, które do niedawna zajmowała Wojskowa Komisja Uzupełnień dla Warszawy - Mokotowa, przy ulicy Puławskiej.
Inicjatywę ministerstwa obrony pochwalają środowiska weteranów. Prezes Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju Tomasz Kloc nie ukrywa, że on i jego koledzy czekają na takie miejsce od lat. Weteranom marzy się taka opieka nad byłymi żołnierzami, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych. W USA szczególnie lokalne społeczności dbają i pielęgnują pamięć o żołnierzach, którzy walczyli za ojczyznę. Często są zapraszani na lekcje do szkół, na różnego rodzaju państwowe uroczystości.

Obietnicę utworzenia Centrum Żołnierza Weterana złożył w ubiegłym roku , w czasie wizyty w Ghazni w Afganistanie, minister Tomasz Siemoniak. Obiecał służącym wtedy wojskowym, że resort stworzy miejsce, które będzie jednoczyło wszystkich weteranów.
Ministerstwo obrony planuje również postawić pomnik, który będzie upamiętniał weteranów. Resort ma już zgodę wojewody mazowieckiego w tej sprawie. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na przyszły pomnik.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)