Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chavez
24.07.2011 16:17

Chemioterapia Chaveza. Wrócił do ojczyzny

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez wrócił do kraju z Kuby, gdzie leczył chorobę nowotworową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez wrócił do kraju z Kuby, gdzie leczył chorobę nowotworową. Jak oświadczył, pozbył się już rakowych komórek, liczy na szybką rekonwalescencję i przygotowuje się do dalszej pracy jako głowa państwa.

56-letni Chavez przed miesiącem przeszedł na Kubie operację usunięcia guza z okolic miednicy. Przed kilkoma dniami ponownie udał się na zaprzyjaźnioną wyspę, gdzie poddano go pierwszej chemioterapii. Po powrocie powiedział, że lekarze nie znaleźli już w jego organizmie żadnych złośliwych komórek, choć - jak dodał - należy brać pod uwagę możliwość nawrotu choroby.

Chavez o zgodę na leczenie na Kubie musiał oficjalnie prosić parlament, który przychylił się do jego prośby. Krytycy tej decyzji wskazują, że prezydent powinien kurować się w kraju, skoro - jak twierdzą władze - w Wenezueli stworzono efektywny system opieki zdrowotnej.

Kuba, jedyny reżim komunistyczny w Ameryce Łacińskiej, jest najbliższym sojusznikiem rządzonej przez Hugo Chaveza Wenezueli. Prezydent rządzi krajem od 1999 roku, chce także kandydować w przyszłorocznych wyborach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t75536.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chavez;oglosil;zwyciestwo;nad;choroba,210,0,863954.html) Chavez ogłosił zwycięstwo nad chorobą Prezydent Wenezueli wyznał w transmitowanym przez telewizję nagraniu, że po kolejnej operacji wygrał walkę z chorobą nowotworową.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t83651.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chavez;wraca;na;kube;przejdzie;chemioterapie,20,0,874260.html) Chemioterapia Chaveza. "Nie czas umierać" Prezydent Wenezueli Hugo Chavez wrócił na dalsze leczenie na Kubę.
Tagi: chavez, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz