Notowania

wiadomości
19.09.2011 10:16

Chiny - Korea Płn. - atom

Chiny po raz kolejny apelują o wznowienie rozmów na temat północnokoreańskiego programu atomowego. Według nieoficjalnych informacji już we środę w Pekinie mają bezpośrednio rozmawiać na ten temat negocjatorzy z obydwu państw koreańskich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tak zwane rozmowy sześciostronne, w których prócz przedstawicieli obydwu Korei biorą udział negocjatorzy z Chin, USA, Japonii i Rosji, znalazły się w impasie po ostatnich próbach jądrowych Pjongjangu, na które ONZ odpowiedziało zaostrzeniem sankcji. Dla Korei Północnej stało się to powodem zerwania negocjacji. W opinii szefa chińskiej dyplomacji Yang Jiechi obecna sytuacja pozwala na wznowienie rozmów w sprawie kontrowersyjnego programu jądrowego Korei Północnej.
W ostatnich tygodniach Pjongjang niejednokrotnie dawał do zrozumienia, że jest gotów na bezwarunkowy powrót do stołu sześciostronnych negocjacji. W lipcu tego roku na konferencji regionalnej w Indonezji przedstawiciele obydwu państw koreańskich zgodzili się na wznowienie bezpośrednich rozmów. We środę w Pekinie dojdzie do spotkania negocjatorów Pjongjangu i Seulu.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz