Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chiny - niewolnicza praca - uwolnieni

0
Podziel się

Chińska policja uwolniła 34 osoby, które m.in. przy pomocy elektrowstrząsów zmuszano do niewolniczej pracy w cegielni. Robotnicy pracowali w nieludzkich warunkach nawet po 18 godzin dziennie.

bEgflAuZ

O sprawie poinformował dziennik "Yanzhao Metropolis". Cegielnię, w której zmuszano do niewolniczej pracy, odkryto w okręgu Raoyang, w położonej na północy Chin prowincji Hebei. Przetrzymywani w niej robotnicy nie otrzymywali wynagrodzenia za pracę. Cały czas byli nadzorowani przez strażników, a w przypadku nieposłuszeństwa torturowano ich przy użyciu elektrowstrząsów. Chińska policja w związku z tą sprawą zatrzymała 11 osób. Według "Yanzhao Metropolis" cegielnię odnaleziono dzięki informacjom uzyskanym od robotnika, któremu udało się zbiec z obozu pracy.

W 2007 roku w Chinach wybuchł skandal dotyczący zmuszania do niewolniczej pracy robotników w prowincjach Henan i Shanxi. Władze nigdy nie ujawniły oficjalnych danych dotyczących skali tego procederu. Śledztwo prowadzone przez chiński parlament ujawniło, że tylko w prowincji Shanxi w 2000 nielegalnych cegielni pracowało ponad 50000 robotników.

bEgflAvC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)