Notowania

wiadomości
07.09.2012 17:13

Chiny - trzęsienie ziemi - ofiary

Co najmniej 64 osoby zginęły, a ponad 700 zostało rannych w wyniku serii trzęsień ziemi, które nawiedziły południowo-zachodnią część Chin. Sejsmolodzy oceniają siłę dwóch głównych wstrząsów na 5,6 stopnia w skali Richtera. Nastąpiło po nich ponad 60 wstrząsów wtórnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Internecie pojawiły się już pierwsze zdjęcia i nagrania dokumentujące zniszczenia. Na Weibo - chińskim odpowiedniku Twittera oraz Youku, gdzie publikowane są materiały filmowe, internauci z Yunnanu i Guizhou - dwóch prowincji, które najbradziej ucierpiały podczas trzęsienia - umieszczają swoje relacje.
Na tereny dotknięte przez żywioł udał się premier Wen Jiabao. President Hu Jintao, przebywający we Władywostoku na forum ekonomicznym, wezwał do ogólnokrajowej mobilizacji, by pomóc ofiarom trzęsień.
Trudno jest ocenić skalę zniszczeń, ale w wielu górskich rejonach doszło do osunięć skał i ziemi. Część miejscowości dotkniętych przez trzęsienie położona jest w dolinach. Podczas trzęsienia ziemi w 2008 roku w Syczuanie to właśnie te miejscowości zostały praktycznie zmiecione przez osuwiska i lawiny błotne.
Agencja Xinhua poinformowała, że zniszczonych zostało 20 000 budynków. Na terenie dotkniętym przez trzęsienie mieszka około 700 000 osób.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz