Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny - wojsko - gry komputerowe

0
Podziel się:

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza dba o morale żołnierzy nawet w czasie wolnym od ćwiczeń. Media ujawniły fragmenty gry komputerowej stworzonej specjalnie dla chińskich żołnierzy, której celem jest zestrzeliwanie śmigłowców Apache, wykorzystywanych m.in., przez armię USA.

Jedną ze scen w grze stworzonej z myślą o chińskich żołnierzach, pokazała państwowa stacja CCTV. Bohaterowie tej symulacji noszą mundury żołnierzy Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Nad grą o nazwie "Misja honoru" przez ponad dwa lata pracowali wspólnie specjaliści chińskiej armii i jeden z chińskich producentów gier komputerowych. Chińczycy po raz pierwszy sięgnęli po produkt kultury popularnej, wykorzystując go do ćwiczeń żołnierzy. Na ten pomysł wpadli już wcześniej m.in. Amerykanie.
Jak pisze hongkoński dziennik "South China Morning Post" w 2008 roku Pentagon przeznaczył 50 mln dolarów na rozwój gier komputerowych, które - prócz walorów rozrywkowych - przygotowywałyby także żołnierzy do poruszania się na polu walki. "Misja honoru" skierowana jest głównie do młodych chińskich żołnierzy. Jak podaje cytowany przez "SCMP" organ prasowy chińskiej armii, gra komputerowa zawiera również materiały propagandowe - takie jak komunistyczna ideologia czy historia chińskiej wojskowości.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)