Notowania

chiny
06.10.2008 09:38

Chiny: kolejne produkty skażone melaminą

Kolejne zatrzymania w związku ze skandalem dotyczącym skażonego mleka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Chińska policja zatrzymała kolejnych 6 osób podejrzanych o dodawanie substancji chemicznej do mleka. Zatrzymania dokonano w stolicy Mongolii Wewnętrznej - Hohocie.

W Chinach identyfikowane są kolejne produkty zawierające toksyczną melaminę. Władze Hongkongu poinformowały o odnalezieniu śladów melaminy w czekoladzie.

Chińska agencja prasowa Xinhua podała, że do tej pory w związku ze skandalem zatrzymano już 32 osoby.

Melamina spowodowała w Chinach śmierć czworga dzieci. Ponad 53 000 dzieci trafiło do szpitali po spożyciu produktów skażonych tą substancją. Chińskie władze zapowiedziały wysłanie kolejnych 5 000 kontrolerów do przedsiębiorstw zajmujących się produkcją przetworów mlecznych.

Ze względu na obowiązujące w Unii Europejskiej przepisy w żadnym z państw członkowskich produkty te nie powinny trafić na rynek.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Unia chce blokady na chińskie mleko ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/unia;chce;blokady;na;chinskie;mleko,2,0,372738.html )
* [ Chiny: 53 tys. dzieci zatruło się skażonym mlekiem ]( http://news.money.pl/artykul/chiny;53;tys;dzieci;zatrulo;sie;skazonym;mlekiem,133,0,371845.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: chiny, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz